Про Трускавець

Бальнеологічний курорт Трускавець розкинувся серед чарівних пологих лісистих схилів у передгір’ї східних Карпат в долині гірської річки Воротище (бассейн Дністра) на висоті 350-400 м над рівнем моря, на відстані 90 км на південний захід від Львова та 70 км від кордону з Європейським союзом.

Багате на кисень і озон повітря, теплий, помірно-континентальний клімат і цілющі мінеральні води –  це  виняткові  умови для відпочинку і оздоровлення.

Чому Трускавець?

1.Трускавець – місто європейського формату, представлене розвиненою інфраструктурою та сполучене транспортними комунікаціями з усіма найбільшими містами України та країнами-сусідами. Щороку на курорт приїжджає більше 200 тис відпочиваючих з України, Росії, Білорусії, Азербайджану, Молдови та країн ЄС.

2. Основні риси курорту – теплий м’який клімат, мальовничі пейзажі Карпат, багате на кисень та озон повітря, родовище лікувального озокериту та цілющі джерела мінеральних вод, аналогів яким немає в цілому світі. Для місцевості характерні велика кількість опадів та контрастна зміна пір року – бурхлива весна, тепле літо, довга золота осінь та сніжна зима.

3. Перша водолікарня в Трускавці була відкрита у 1827 році і представляла собою не що інше, як примітивну прибудову до місцевої корчми чотирьох кабінок для прийняття ванн.

4. Галицький фармацевт Теодор Торосевичем став першим, хто зробив аналіз сірководневих вод трускавецьких джерел. А в 1836 році з’явилися публікації результатів його досліджень. Саме завдяки цій персоні вода з джерела «Нафта» назавжди отримала своє теперішнє ім’я «Нафтуся».

5. Місцем народження лікувальних джерел є трускавецький дендропарк, що знаходиться в центрі курорту. Парк заснований у 19 ст. та є унікальним за своїми засадженнями. На одній території зібрано декілька тисяч рідкісних рослин, завезених з Північної Америки, Європи та інших куточків світу. Окрім ялиць, ясенів, тополь тут прижилися платани, сосна Веймутова, катальпи, самшити, оцтове дерево. Пахощі гірських трав компонуються з ароматами хвойних лісів у неповторний смак унікального трускавецького повітря.

6. Трускавець – унікальний своєрідною дерев’яною архітектурою. Яскраві приклади споруд-шедеврів знаходяться в серці курорту. Це музей міста у віллі «Саріуш» та музей народного художника Михайла Біласа у віллі «Гопляна”, яку було збудовано без жодного цвяху!

І найголовніше:
7. Трускавець – місто, в якому можна побути з самим собою та зустріти близьких по духу людей, відчути задоволення від повільного плину життя і зрозуміти:Трускавець – це курорт, на якому відступають будь-які хвороби цивілізації!!!

Характеристика мінеральних вод:

Мінеральна вода «Нафтуся» стимулює відходження дрібних каменів і піску з нирок, жовчного міхура, сечо-і жовчовивідних шляхів, усуває небезпеку каменеутворення, відновлює захисні сили організму, сприяє ліквідації запальних процесів в органах і тканинах, виведенню продуктів обміну і токсичних речовин, тим самим попереджаючи раннє старіння організму.

Джерело № 1 — мінеральна вода «Марія» – це хлоридно-сульфатно-натрієва вода, яка сприяє шлунковій секреції в залежності від методики питного лікування, підсилює жовчоутворення і жовчовиділення, зменшує запальний процес та спазматичні явища шлунково-кишкового тракту.

Джерело № 2 — мінеральна вода «Софія» — це хлоридно-сульфатно-натрієва вода. Стимулює шлункову секрецію, володіє слабким жовчогінним ефектом, нормалізує моторну функцію шлунку та кишечнику. Застосовується при супутніх захворюваннях шлунково-кишкового тракту: хронічних гастритах зі зниженою секрецією, хронічних колітах зі схильністю до запорів.

Джерело № 3 — мінеральна вода «Броніслава» -призначена для лікування верхніх дихальних шляхів та пародонтозів.

Джерело № 4 С — мінеральна вода «Содова» — це унікальне лужно-мінеральне джерело типу «Боржомі» Східницького родовища. Забезпечує зниження кислотності шлункового соку, нормалізує стан печінки, жовчного міхура і жовчовивідних шляхів

Джерело № 11 «Юзя» — карбонатно-кальцієво-магнієва вода, що містить речовини гліцеринового походження. Джерело краси, яке, завдяки своєму вмісту, чудово освіжає шкіру, надаючи їй природного відтінку та особливої еластичності.

Головним лікувальним фактором курорту Трускавець є унікальна мінеральна вода джерела «Нафтуся».

За своїм характером Нафтуся – прісна гідрокарбонатна магнієво – хлоридна, кальцієва вода, що має слаболужну, майже нейтральну реакцію, має ледве вловимим запахом сірководню і присмаком нафти абсолютно прозора, без осаду. Мінеральна вода джерела № 1 сприяє розрідженню слизу в шлунку і його  видалення, а також зменшенню запального процесу. Приємна в теплому вигляді вода, сприяє розслабленню спазму воротаря усуваючи основну причину болю в шлунку. Мінеральна вода джерела № 2 є хлоридно-сульфатною або хлоридно-натрієвої з мінералізацією 10-12г / л. Вона сприяє відновленню моторної, секретною і видільної функцій у хворих, що перенесли резекцію шлунка. Вода джерела № 11 («Юзя») сприятливо впливає жовчоутворення і жовчовиділення.

Зовнішнє застосування мінеральних вод.
Специфічна дія мінеральних ванн визначається їх хімічним і газовим складом. За допомогою радіоізотопного дослідження доведено, що хімічні елементи, резорбуются через шкіру. Деяка частина резорбованих солей надходить у кров відразу ж у момент прийому, друга ж частина затримується на шкірі хворого у вигляді «сольового плаща» і діє тривалий час після виходу з ванни. Ці речовини розносяться по всіх органах потоком крові і роблять безпосередній вплив на нервові рецептори і мозкові центри. Відбуваються зрушення у функціональному стані нервової системи, регулюючі діяльність окремих внутрішніх органів і цілих фізіологічних систем.

На шкірні нервові закінчення мінеральні ванни надають механічий, термічний, хімічний вплив, а виділені з води гази – на слизову оболонку дихальних шляхів, обумовлюючи відповідні реакції організму. Ванни сприяють утворенню в шкірі біологічно активних хімічних речовин типу гістаміну, ацетилхоліну, сімпатіна та інших. Крім мінеральних ванн, в комплексному санаторно-курортному лікуванні води використовують і для таких процедур, як лікувальний басейн, підводний душ-масаж і сауна.

Озокеритотерапія.
У зв’язку з тим що озокерит сприяє значному посиленню периферичного кровообігу і обміну речовин, його застосовують як розсмоктуючий, протизапальний і антисептичний засіб. Застосування озокериту дає позитивний хемотаксичний ефект, так завдяки припливу лейкоцитів до ділянки накладення озокериту поліпшуються репаративні процеси. Озокерит знайшов застосування в комплексному лікуванні урологічних захворювань травної системи у дітей та підлітків.

Лікування хворих сечокам’яною хворобою.
На курорті Трускавець накопичений досить великий досвід лікування хворих сечокам’яною хворобою і сечовими діатезами. Клінічні та експериментальні дослідження, проведені на курорті, показали що завдяки сечогінним властивостям Нафтусі організм очищається від продуктів обміну, солей, дрібних конкрементів. Мінеральна вода джерела «Нафтуся» показана при нефролітіазі та його ускладненні, тому що не містить великої кількості мінеральних солей, які можуть сприяти зростанню каменів, дає сечогінний і протизапальний ефект, покращує гемо-і уродинаміку. Окрім прийому Нафтусі в комплекс лікувальних заходів входять: лікувальне харчування, зовнішнє застосування мінеральних вод, озокеритотерапія, електросвітлолікування, лікувальна фізкультура, кліматотерапія та медикаментозне лікування (за показаннями).
Гідротерапія показана хворим з гіпотонією нижніх сечових шляхів, слабкістю хворим з гіпотонією нижніх сечових шляхів, слабкістю замикаючого апарату сечового міхура. Застосування душів в таких умовах сприяє подразнення рецепторів рефлексогенних зон з наступним рефлекторним впливом на стан м’язової стінки сечових шляхів; підвищення тонусу гладких м’язів балії, сечоводу супроводжується посиленням болю і може спровокувати приступ ниркової кольки. На курорті Трускавець в загальному комплексі лікування хворих сечокам’яною хворобою застосовується апаратна фізіотерапія, що сприяє посиленню дії інших курортних факторів, що створює більш сприятливий фон для досягнення бажаного ефекту.

Лікування хворих з запальними захворюваннями нирок і сечових шляхів.
В останні роки значно зріс інтерес до використання слабомінералізованих вод, що надають протизапальну дію. З питних курортів нашої країни Трускавець має найбільший досвід використання таких вод для лікування хворих з хронічним і запальними захворюваннями сечових органів. Крім внутрішнього вживання мінеральних вод, що має першорядне значення, таким хворим призначають озокеритотерапію, мінеральні ванни, лікувальне харчування, електросвітлолікування, лікувальну фізкультуру, медикаментозне лікування – по показам.

Нафтусю п’ють безпосередньо у бюветі перед їдою 3 рази на день.Доза мінеральної води залежить від віку хворого, стану серцево – судинної системи, стадії і поширеності запального процесу, функціонального стану нирок і сечових шляхів та супутньої патології.

Хронічний безкам’яний холецистит.
До основних елементів комплексного санаторно-курортного лікування хворих з хронічними захворюваннями жовчних шляхів на курорті Трускавець відносяться лікувальне харчування, внутрішнє і зовнішнє застосування мінеральних вод, озокеритолікування, апаратна фііотерапія, лікувальна фізична культура і, в необхідних випадках, медикаментозна терапія.
Одним з методів патогенетичної терапії хворих з ураженнями жовчних шляхів є внутрішнє застосування мінеральних вод. Ефективність застосування мінеральних вод при захворюваннях біліарної системи залежить від хімічного складу, температури води, дози і кратності застосування. На курорті Трускавець проводиться комплексне лікування хворих на жовчнокам’яну хворобу.

Лікування хворих із захворюваннями шлунка та кишок.
Захворювання травного тракту не є профільним для лікування на курорті Трускавець, проте виявляються у 15,5-19% хворих гастроентерологічного профілю, що надходять в здравниці курорту. Набагато вищий цей показник серед супутніх захворювань у хворих інших нозологічних груп, особливо з хронічними захворюваннями гепатобіліарної системи.

Хронічний гастрит.
У зв’язку з тим що хронічний гастрит характеризується патоморфологічними змінами слизової оболонки шлунка, ними в принципі і визначається терапевтична тактика. Однак, враховуючи неможливість широкого застосування гастробіопсіі в умовах курорту, методи санаторно-курортного лікування слід диференціювати залежно від характеру шлункової секреції, фази перебігу та особливостей клінічних проявів хронічного гастриту, а також наявності ускладнень.

Виразкова хвороба.
Хворих на виразкову хворобу можна направляти на санаторно-курортне лікування тільки у фазі стійкої ремісії не менше ніж через 6 місяців після останнього загострення.
Лікування повинне бути комплексним і строго індивідуальним, ускладнень, бальнеологічних і метеотропних реакцій, особливо частих при цій патології. Основним компонентом комплексного лікування хворих на виразкову хворобу є дієтотерапія. Їжа повинна бути хімічно, механічно і термічно щадна, по можливості зменшує перистальтику шлунка, з вираженим лужним дією. У комплексі курортних факторів велике значення надається внутрішньому прийому мінеральних вод. Клінічні дослідження показують, що під впливом пиття мінеральних вод зменшується обсяг шлункової секреції, знижується кислотність в шлунку і особливо в дванадцятипалій кишці, підвищується опірність слизової оболонки шлунку перетравлювати дії шлункового соку, посилюється моторно-евакуаторна функція шлунка. Сприятливий вплив на перебіг виразкової хвороби надає зовнішнє застосування мінеральних вод у вигляді мінеральних ванн індиферентної температури, терапевтичний ефект яких зумовлений нормалізованим впливом на нервово-рефлекторні процеси та функціональний стан шлунка, спазмолітичну дію.

Хронічний дуоденіт.
Комплексне санаторне лікування хворих на хронічний дуоденіт на курорті Трускавець призначають диференційовано залежно від клінічної форми захворювання та ендоскопічної картини.

Хронічний ентероколіт.
Основна мета терапевтичних заходів при хронічному ентероколіті – поліпшення компенсації за рахунок підвищення функції неуражених відділів кишок та інших органів травлення, також регулювання обмінних порушень.

Лікування хворих на хронічний панкреатит.

Санаторно-курортне лікування хворих на панкреатит проводиться комплексно, диференційовано, з урахуванням етіопатогенетичної і клінічної форми панкреатиту, фази його перебігу, ступеня компенсації травної функції, наявності супутніх захворювань. Санаторно-курортний режим залежить від стадії і клінічних проявів захворювання. Хворим на хронічний панкреатит в стадії стійкої ремісії призначають тренуючий, в стадії затухаючого загострення-щадний.

Невід’ємною частиною комплексного санаторного лікування хворих на хронічний панкреатит санаторного лікування хворих на хронічний панкреатит є дієтотерапія. Основним лікувальним фактором при хронічному панкреатиті на курорті Трускавець є прийом мінеральної води Нафтуся. Впливи Нафтусі на зовнішньо-секреторну функцію підшлункової залози здійснюється, нервово-рефлекторним і гуморальним шляхом. Вода, впливаючи на органи, функціонального тісно пов’язані з підшлунковою, збільшує секрецію і екскрецію шлунка.

Лікування хворих на цукровий діабет.
Цукровий діабет – важке захворювання, що ускладнюється, крім ендокринних обмінних порушень, супутніми захворюваннями. Комплексне лікування хворих на цукровий діабет на курорті Трускавець включало санаторно-курортний режим, дієтотерапію, цукрознижувальні засоби, внутрішній прийом мінеральних вод, ванни та інші гідропатичні процедури, апаратну фізіотерапію, лікувальну фізкультуру та ін…
На курорті Трускавець для лікування хворих на цукровий діабет застосовують штучні вуглекислі і мінеральні ванни; з цією метою використовують води хлоридно-сульфатно-натрієво-кальцієвого складу за загальноприйнятою методикою.

Відео про санаторій

Ми на мапі

82200, Україна, Львівська область, м. Трускавець, вул. Городище, 4

тел.: +38 (03247) 5 10 67+38 (03247) 5 15 23, факс: +38 (03247) 5 13 91+38 (03247) 6 77 98

тел. приймального відділення: +38 (098) 704 32 52,  +38 (066) 464 42 27

E-mail: tcvks@ukr.net